Rozwój i promocja potencjału turystycznego w Gminie Gródek nad Dunajcem i Obec Lendak

Projekt realizowany przez:
Partner Wiodący: Gmina Gródek nad Dunajcem
Partnerzy: Gmina Lendak oraz Fundacja Horyzont360

Celem projektu jest zrównoważony rozwój turystyki na pograniczu Polsko-Słowackim z wykorzystaniem dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego Gminy Gródek nad Dunajcem i Lendak oraz wypromowanie walorów turystycznych pogranicza przez turystów i ludność lokalną.

Cele szczegółowe projektu:

• Wzmocnienie więzi międzysektorowej partnerów oraz mieszkańców pogranicza poprzez organizację wspólnych wydarzeń prezentujących unikalne zasoby krajobrazowe i kulturowe obszaru pogranicza w sposób ciekawy i włączający uczestników.
  • Wprowadzenie nowej oferty rekreacyjnej na bazie rozwiniętego transgranicznego szlaku turystycznego.
  • Poprawa rozpoznawalności i stopnia docenienia dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego pogranicza poprzez kompleksowe działania promocyjno-informacyjne.

Działania w projekcie:

• Wykonanie miejsc postojowych oraz tablic edukacyjnych, altany dla turystów wraz z małą architekturą w Gminie Gródek nad Dunajcem
  • Zakup wyposażenia dla Gminy Gródek nad Dunajcem (rowery górskie oraz rowery elektryczne)
  • Opracowanie materiałów promocyjnych oraz organizacja wydarzeń kulturalnych
  • Wykonanie miejsc postojowych oraz tablic edukacyjnych, altany dla turystów wraz z małą architekturą w Gminie Lendak
  • Zakup wyposażenia dla Gminy Lednak (rowery górskie i elektryczne)
  • Zarządzanie i promocja projektu

Rezultaty projektu:

• 2 nowe, zmodernizowane lub rozbudowane elementy infrastruktury będących częścią transgranicznego produktu/szlaku turystycznego
  • Zakupione wyposażenie do obsługi szlaków i turystów: 2 ( komplety rowerów górskich i elektrycznych)
  • Organizacja cyklicznego wydarzenia rekreacyjno- kulturalnego
  • 2 zamontowane obiekty małej architektury
Okres realizacji projektu: 01.01.2020 r. – 30.11.2020 r.
Wartość projektu: 136 292,88 EURO
W tym dofinansowanie ( 73,37%): 99 998,07 EUR