Za nami ostatnie realizacje projektów w ramach Programu Działaj Lokalnie 2022

Sport uczy wygrywać, uczy przegrywać, uczy jak żyć” 

W listopadzie 2022r. „UKS Champion” zakończył realizację projektu „Sport uczy wygrywać, uczy przegrywać, uczy jak żyć”, którego celem była aktywizacja sportowa dzieci i młodzieży z terenu gminy Chełmiec. 30 dzieci miało okazję skorzystać z zajęć sportowych, które odbywały się pod okiem profesjonalnych trenerów. Dla wszystkich był to niezwykle intensywny czas, bogaty w nowe umiejętności sportowe i cenne doświadczenia.

Podsumowaniem projektu były zawody sportowe, podczas których uczestnicy mieli okazję sprawdzić się w konkurencjach gimnastycznych, nauczyć się zasad fair play oraz radzić sobie z emocjami, jakie niosą ze sobą pierwsze sukcesy i porażki, dzięki czemu nabyły motywację, do dalszej pracy. Duże zainteresowanie projektem oraz zaangażowanie uczestników, są najlepszym dowodem na to, że zajęcia sportowe powinny być realizowane w  różnorodnych, nowoczesnych i atrakcyjnych formach.

 

Jesień i zima z przygodą!

Grupa Inicjatywna Przyjaciół Przedszkola Bajkowa Kraina w Biczycach Dolnych wraz z LGD Korona Sądecka w okresie od września do grudnia zorganizowała cykl wydarzeń aktywizujących i integrujących dzieci i dorosłych z Biczyc Dolnych  oraz okolicznych miejscowości gminy Chełmiec.

W ramach projektu zorganizowano Święto pieczonego ziemniaka. Gdy ziemniaki piekły się w ognisku, dzieci brały udział w konkursach, grach i zabawach, a rodzicie dzielnie im kibicowali. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się także impreza andrzejkowa dla dzieci, obfitująca w ciekawe atrakcje, takie jak animacje czy liczne wróżby andrzejkowe.  Punktem kulminacyjnym projektu były mikołajkowe warsztaty połączone ze spotkaniem ze Świętym Mikołajem. Wszystkie wydarzenia stanowiły doskonałą alternatywę dla spędzania czasu wolnego w sposób kreatywny z dala od telewizji czy Internetu.

Innowacyjne warsztaty dla dzieci i młodzieży

Działania projektu związane były z ułatwieniem dostępu młodym osobom z terenu Powiatu Nowosądeckiego i miasta Nowy Sącza do bezpłatnych innowacyjnych zajęć. Podczas wakacji zorganizowano warsztaty tematyczne z zakresu programowania i robotyki dla 19 dzieci. Dodatkowo w miesiącu wrześniu uczestnicy wzięli udział w zajęciach ruchowych oraz grach planszowych. Zajęcia prowadzone były w siedzibie „Naukowej Wioski” w Wielogłowach.

Realizacja projektu pozwoliła na budowanie wśród osób młodych więzi oraz nauczyła ich współpracy i kreatywnego myślenia. Poprzez wspólne warsztaty i naukę za pomocą metody projektu i eksperymentu same mogły tworzyć różnego rodzaju modele i konstrukcje, a satysfakcja z wykonanego projektu zaowocowała wzrostem zainteresowania nauką oraz chęcią i umiejętnościami do pracy w grupie. A jak wiadomo nauka przez zabawę to najbardziej skuteczna forma uczenia się.