W sobotę, 27 maja, Skansen na Jędrzejkówce stał się miejscem wyjątkowego spotkania miłośników natury i ekologii podczas uroczystego podsumowania projektu ekologicznego EKO-Świadomi. Wydarzenie zgromadziło entuzjastów ochrony środowiska, ekologii i zrównoważonego rozwoju, którzy przez ostatnie miesiące wspólnie pracowali nad propagowaniem postaw proekologicznych w społeczności lokalnej.

Cieszymy się ogromnie z efektów powstałych w ramach realizacji mikroprojektów ekologicznych.

Dzięki entuzjazmowi i determinacji Uczestników konkursu „Eko-świadomi młodzi obywatele Małopolski” udało się zrealizować szereg innowacyjnych inicjatyw, które przyniosły realne korzyści dla naszej lokalnej społeczności oraz otaczającego nas środowiska naturalnego.

Wśród osiągnięć mikroprojektów możemy wymienić:

1️. Edukację Ekologiczną: Zorganizowano liczne warsztaty, prezentacje i spotkania, dzięki którym młodzi ludzie zdobyli cenne informacje na temat ochrony środowiska oraz zasady zrównoważonego rozwoju.

2️. Zielone Inicjatywy Społecznościowe: Realizowane projekty społecznościowe skierowane na terenach lokalnych przyczyniły się do poprawy jakości życia mieszkańców i zachęciły do utrzymania czystego otoczenia.

3. Zrównoważone Praktyki w Życiu Codziennym: Działania podejmowane przez uczestników konkursu skupiły się również na wprowadzaniu ekologicznych nawyków do swojego codziennego życia, co ma długofalowe znaczenie dla naszej planety.

Dziękujemy Wam wszystkim za zaangażowanie, kreatywność i pasję, jaką wkładacie w ochronę naszego wspólnego domu – Ziemi. Wasze działania stanowią inspirację dla całej społeczności lokalnej, pokazując, że małe kroki każdego z nas mogą prowadzić do wielkich zmian.

Wspólnie tworzymy lepszą przyszłość dla nas wszystkich!