Eko-Event nad Jeziorem Rożnowskim oraz Heron Challenge za nami 👏👏👏

W sobotę 19 października nad Jeziorem Rożnowskim wokół Heron Live Hotel odbyło się wydarzenie promujące postawy pro-ekologiczne oraz zdrowy styl życia połączony z aktywnością na świeżym powietrzu.

W wydarzeniu wzięły udział dzieci oraz młodzież z obszaru Subregionu Sądeckiego a także osoby aktywnie uprawiające biegi górskie. Łączna liczba uczestników wydarzenia wynosiła ponad 500 osób.

Na wytyczonej trasie biegowej liczącej 12 km zorganizowano bieg Heron Challenge w którym wzięło udział 98 biegaczy. Bieg prowadził Robert Korzeniowskim – Wielki Polski Olimpijczyk.

W trakcie wydarzenia wręczono nagrody dla uczestników projektu ekologicznego pn. „EKO-młodzi badacze na Sądecczyźnie” współfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie w ramach zadania „Edukacja Ekologiczna”.

Całe wydarzenie wspierała także Firma Wiśniowski, Grupa Krynickiego Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Fundacja GOPR.  Partnerem Głównym wydarzenia było Województwo Małopolskie.

Dla najmłodszych uczestników Eko – eventu, zapewniono zajęcia warsztatowe o tematyce ekologicznej oraz zajęcia z pierwszej pomocy i ściankę wspinaczkową. Podczas warsztatów ekologicznych uczestnicy dowiedzieli się m.in. o tym jak dbać o środowisko, oszczędzać wodę i zmniejszać zanieczyszczenia powietrza. Ponadto wzięli udział w grach i zabawach o ochronie środowiska. Z materiałów recyklingowych wykonali różne ozdoby i przekonali się, o tym, ze odpadom można dać drugie życie.

Miejscem startu i mety był Heron Live Hotel w Siennej w gminie Gródek nad Dunajcem. Najlepszym w kategorii MĘŻCZYZN okazał się Tarasek Wojciech (nr 72) z czasem 00:57:51, a w kategorii KOBIET zwyciężyła Nowak Joanna (nr 100), której pokonanie trasy zajęło 01:12:44. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali zestawy startowe i pamiątkowe medale, a zdobywcy miejsc 1-3 w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn statuetki z autografem Roberta Korzeniowskiego wręczane przez samego Mistrza. 

To była bardzo udana impreza. Pogoda dopisała i pokazała wszystkim biegaczom, którzy przybyli z różnych stron Polski, piękno Pogórza Rożnowskiego.

 

Organizatorem wydarzenia był Heron Live Hotel oraz Fundacja Horyzont 360.

Głównym Partnerem projektu było Województwo Małopolskie.

Wszystkim serdecznie dziękujemy i już dziś zapraszamy na Heron Challenge 2020.